برس زدن مو یکی از معمولی‌ترین و ابتدائی‌ترین کارهایی است که توسط افراد انجام می شود. اما آیا تا به حالبه این مسئله فکر کرده اید که ممکن است انتخاب برس نامناسب که به کار می‌برید باعث ایجاد مو خوره و ریزش مو و مشکلات دیگرتان شده باشد؟ آیا برس سرتان را با دقت و آگاهی انتخاب کرده‌اید یا می‌دانید که چه نوع برسی برای موهایتان مناسب‌تر است؟ بیشتر ما موهایمان را بسیار با عجله و سریع شانه می‌کنیم (البته اگر وقت کنیم که آنها را شانه کنیم). اما واقعیت این است که برس زدن آرام و روزمره برای موها بسیار سودمند است.
حتما دوست دارید بدانید هنگام خرید یک برس خوب باید چه ویژگی‌هایی را در نظر بگیرید تا بتوانید به خوبی موهایتان را مرتب کنید و در عین حال به پوست‌سر و موهای شما صدمه‌ای وارد نکند. ما در اینجا راهنمایی برای خرید یک برس خوب به شما ارایه می‌دهیم :
* بهتر است سوزن های برس از جنس نایلون باشند نه پلاستیک. سوزن های نایلونی انعطاف‌ بیشتری دارند و کمتر موجب آسیب رساندن به موهایتان می‌شوند.
* هنگام خرید به دسته برس دقت کنید. برس‌هایی که دسته ارگونومیک دارند به شما امکان می‌دهند که آن را بهتر در دست بگیرید و کنترل بهتری نیز هنگام برس زدن موهایتان بر آن داشته باشید.
* دقت کنید که یک بالشتک پارچه‌ای در انتهای سوزن های برس وجود داشته باشد چون این بالشتک موجب می‌شود موهای شما هنگام شانه کردن با برس کمتر آسیب ببینند
* برس‌هایی را بخرید که انتهای سوزن های آن گرد باشد. این گردی موجب می‌شود سر سوزن های برس پوست ‌سر شما را آسیب دیده و زخمی نکند. در عین حال سوزن های برس که از هم جدا و تکی‌تکی باشند بهتر از سوزن های به هم چسبیده است.